«Корисні» продукти харчування, яких потрібно уникати

15+ продуктів харчування, які тільки здаються корисними.

Впевнені, що харчуєтеся правильно і їсте тільки корисні продукти? Подумайте ще раз! Сьогодні споживчий ринок став настільки розбірливим, що виробникам не залишається нічого іншого, як маскувати нездорову їжу під здорову. Хочете дізнатися, що з цього шкідливо, а що ні?

Часом ми самі не підозрюємо, що нас обманюють!

1.Обезжирені продукти

Жирна їжа дуже калорійна, але разом з тим смачна. Нема жиру – немає смаку. Як це виправити? Так просто: виробники знежиреного продукції додають в ній багато цукру!

«Корисні» продукти харчування, яких потрібно уникати

2. Органічні продукти

Немає кращого способу продати нездоровий продукт, ніж віднести його до категорії «органічний». Думаєте, сирий тростинний цукор чимось краще звичайного? А ось і ні! Це все та ж фруктоза і глюкоза.

3. Овочеве масло

Овочеві масла завоювали популярність після того, як було доведено, що їх вживання в їжу помітно знижує рівень поганого холестерину в крові. Та ще й за короткий час! Але є дослідження, які говорять про те, що вони можуть привести до розвитку серцево-судинних захворювань і навіть раку. Як з цим бути, а?

4. Печиво на сніданок

Таке печиво – ніщо інше, як маркетинговий хід. Воно нічим не відрізняється від звичайного, а значить, і користі від нього нуль.

«Корисні» продукти харчування, яких потрібно уникати

5. Маргарин

Вважається, що маргарин – гідна заміна вершкового масла. Але в ньому багато трансжирів, рослинних олій насичених тваринних жирів. Так що хорошого в ньому мало …

6. Соки

Як в пакетованому, так і в свіжовичавленому фруктовому соці міститься багато цукру, що не має нічого спільного зі здоровим харчуванням.

«Корисні» продукти харчування, яких потрібно уникати

7. Закуски для веганів

Багато людей схильні вірити, що якщо закуска позначена словом «веганські» або «вегетаріанська», то вона автоматично корисніше будь-якого іншого, але це не так. Більшість оброблених снеків шкодить здоров’ю так само, як і фастфуд.

«Корисні» продукти харчування, яких потрібно уникати

8. Дієтичне печиво

Покупців так і манить це словосполучення, адже воно обіцяє отримання задоволення без почуття провини. Проте, в дієтичне печиво додають штучні підсолоджувачі і рафіновані олії, тому вважати їх здоровою альтернативою ніяк не можна.

9. Цільнозернові продукти

У цільнозернових продуктах більше харчових волокон і менше глікемічний індекс, що робить їх такими популярними серед прихильників здорового способу життя. Але сучасна пшениця зовсім не така багата за складом, якою вона була в минулому. Крім того, цільнозерновий хліб викликає такий же стрибок інсуліну в крові, як і білий, так що …

«Корисні» продукти харчування, яких потрібно уникати

10. Пластівці на сніданок

Незважаючи на багатий список інгредієнтів, якими рясніють упаковки подібних злаків, в них дуже багато цукру. Це ж стосується і цільнозернових пластівців для сніданку.

11. Спортивні напої

Можливо, в певних умовах такі напої корисні для професійних спортсменів. Але звичайним людям вони не потрібні, як і що містяться в них штучні барвники, мінерали і прихований цукор.

«Корисні» продукти харчування, яких потрібно уникати

12. Дієтичне морозиво

В такому морозиві міститься полісорбат 80 – харчова добавка, яка надає десерту вершковий смак і робить його стійким до тепла. Чи треба говорити, що це зовсім не корисно?

13. Дієтична кола

Улюблений багатьма напій без цукру і калорій напханий іншими хворими інгредієнтами, такими як аспартам (штучний підсолоджувач).

14. Безглютенові продукти

Продукти, що містять глютен, протипоказані тільки тим, хто його не засвоює, а не всім підряд. Так, глютен може спровокувати запальні процеси в організмі, але це не означає, що безглютенові продукти однозначно корисніше.

15. Желе без цукру

Можливо в цьому десерті і немає цукру, але зате повно штучних підсолоджувачів на кшталт ацесульфама калію (Е950) і аспартама.

16. Протеїнові батончики

Цей продукт спортивного харчування зручний тим, що їм легко заповнити необхідну кількість білка, але ось його якість залишає бажати кращого. Плюс до всього, в протеїнових батончиках міститься багато цукру і штучних підсолоджувачів.

«Корисні» продукти харчування, яких потрібно уникати

17. Салатні заправки

Більшість подібних заправок складається з рослинних олій, трансжирів і цукру. А знежирені версії містять домішки, далекі від поняття правильного харчування. До слова, їх можна замінити набагато більш корисним – оливковою олією першого віджиму або яблучним оцтом.

18. Шоколад без цукру

Виробники «несолодкого» шоколаду напихають його штучними підсолоджувачами і цукровим спиртом, наприклад, мальтитол, який має проносний ефект.

19. Батончики гранола

Ось вже точно корисна їжа, скажете ви! Що ж, не зовсім … Батончики гранола – ті ж цукерки «під прикриттям». У них так само міститься цукор, сорбіт і соєва олія.

«Корисні» продукти харчування, яких потрібно уникати

  • «Корисні» продукти харчування, яких потрібно уникати

    Пишу про речі, які допомагають жити простіше, краще і веселіше, мотивації, відносини, соціальні проблеми і пастки мислення. І, звичайно, перевіряю поради на собі. Вибираю для статей перевірені джерела інформації.

    View all posts

Рекомендовані статті