Гайд Baldur’s Gate 3 – всі напарники

Одна з найцікавіших речей у будь-якій партійній RPG, і особливо в Baldur’s Gate 3, – це вибір супутників, яких ви можете взяти з собою в епічну подорож до Врат Балдура. За традицією в новій частині цієї культової серії представлена ціла ватага колоритних потенційних напарників різних рас та класів, але кого з них вибрати? Сподіваємося, що ця стаття допоможе вам визначитись.

Вам не обов’язково потрібно відстежувати, рятувати і намагатися завербувати кожного персонажа у грі, щоб зрозуміти, хто найкраще підійшов би вашому загону пригодників, а кого й зовсім не можна взяти з собою в подорож.

Отже, якщо ви хочете відразу знати, з ким варто і не варто мати справу, або вже подумуєте розпочати нову кампанію з іншим складом учасників, щоб випробувати зовсім інший досвід гри, нижче ми докладно описали місце розташування, клас, расу та деякі особливості кожного компаньйона в Baldur’s Gate 3.

Про всяк випадок попереджаємо, що в процесі читання статті ви можете натрапити на спойлери щодо варіантів кінцівок різних квестів та появи деяких сюжетних персонажів.

ПОСТІЙНІ

Lae’zel

Гайд Baldurs Gate 3 - всі напарники

 • Місцезнаходження: Приєднується до вашої групи в рамках сюжетного квесту в пролозі на борту «Наутілоїда», після чого виявляється замкненій клітці на північ від рунного кола «Кали у дороги».
 • Клас: Воїн
 • Раса: Гітьянки

Першим компаньйоном, якого ви зустрінете в Baldur’s Gate 3, буде Lae’zel. Вона — воїнка з раси гітьянки, яка теж прокидається у полоні Пожирателів розуму та намагається вибратися на волю разом із вами. Зрештою, після втечі з «Наутілоїда» ви виявите, що вона знову опинилася в полоні, але тепер уже у місцевих тифлінгів, і можете вирішити, чи варто зв’язуватися з нею знову, враховуючи її поганий і сварливий характер

Лаезель — дуже могутній воїн навіть за мірками інших гітьянок. Вона знає кілька унікальних бойових навичок, які можуть стати в нагоді під час бою. Крім того, у Лаезель є кілька вражаючих показників сили, що робить її хорошим вибором як стартовий компаньйон для новачків.

Shadowheart

Гайд Baldurs Gate 3 - всі напарники

 • Місцезнаходження: На борту «Наутілоїда» в одній із замкнених капсул.
 • Клас: Жрець/Домен обману
 • Раса: Вищий напівельф

Під час втечі з «Наутілоїда» ви почуєте крик про допомогу дівчини, яка попросить вас звільнити її з полоненої капсули. Так ви познайомитеся з Шедоухарт – загадковою напівельфійкою, яка весь час гасає з якимось таємничим артефактом. Якщо вам вдасться визволити її з ув’язнення, вона може стати вашою постійною супутницею. У разі невдачі у вас є ще один шанс знайти її на місці аварії. Якщо ви не завербуєте її, майбутні зустрічі призведуть до того, що вона спробує напасти вас.

Бо Shadowheart — жерець особливого підкласу «Домен обману», вона має доступ до численних унікальних заклинань захисту та підтримки. Деякі з її заклинань можуть лікувати вас та інших союзників, інші покращують ваші шанси на полі бою. Якщо ви вважаєте, що у кожному справжньому загоні шукачів пригод має бути хілер, то кращого кандидата на цю роль ви не знайдете.

Astarion

Гайд Baldurs Gate 3 - всі напарники

 • Місцезнаходження: Після прологу ви почуєте, як він просить про допомогу поряд з місцем аварії «Наутілоїда» на Розореному березі.
 • Клас: Шахрай
 • Раса: Вищий ельф

Один із перших компаньйонів, якого можна зустріти в Baldur’s Gate 3 після приземлення «Наутілоїда».

Астаріон — вищий ельф і вампір, якого мучить спрага крові. Хоча він намагається зберегти розум і вгамовує свою спрагу кров’ю тварин, у певний момент він спробує переконати вас дозволити йому звернути у вампіра головного героя.

Його можна знайти біля уламків розбитого «Наутілоїда», де він просить допомоги.

Астаріон належить до класу шахраїв і, відповідно, особливо гарний у потайних атаках. Крім того, він завдає більшої шкоди з кожною наступною атакою, що дуже корисно, враховуючи якими затяжними бувають битви в Baldur’s Gate 3.

Gale

 • Місцезнаходження: На дорожній точці «Придорожні скелі» над місцем аварії «Наутілоїда».
 • Клас: Чарівник
 • Раса: Людина

Гейл — ще один супутник, якого ви можете взяти до загону після завершення битви на «Наутілоїді». Знайти його також нескладно. Після того як ви відправитеся від жорсткої посадки, прямуйте вище у бік скель, де ваш шлях перерве кат-сцена, яка знайомить вас з персонажем.

Gale — віртуозний чарівник, що володіє могутньою магією і численними унікальними заклинаннями, яким можна знайти найрізноманітніше цікаве застосування на полі бою та за його межами. Це найкращий напарник у Baldur’s Gate 3, якщо ви хочете, щоб кожна ваша сутичка перетворювалася на захоплюючу магічну виставу.

Однак будьте готові до того, що Гейлу необхідно регулярно приносити різні магічні артефакти, які він повинен поглинати, щоб уникнути якоїсь катастрофи, про що ви зможете поговорити з ним пізніше.

Wyll

Гайд Baldurs Gate 3 - всі напарники

 • Місцезнаходження: Табір у Друїдському гаю під час атаки гоблінів
 • Клас: Колдун
 • Раса: Людина

Вілл одразу постає перед гравцем неабиякою особистістю. Вперше ви зустрінете його табору, що б’ється з гоблінами біля воріт, спритно орудує своєю рапірою і відпускає гостроти. Якщо ви допоможете йому в битві і запросите в загін, то дізнаєтесь його з іншого боку.

Wyll — високородний чаклун, який уклав договір з дияволицею, щоб отримати свої сили, яка тепер використовує його у своїх злодійських цілях. При цьому сам Вілл позиціонує себе як героїчного «Клинка Фронтиру» — захисника слабких і пригноблених.

Оскільки він належить до класу чаклунів, гравці мають доступ до кількох вражаючих заклинань, включаючи деякі сумнівні магічні прийоми, яких він нахопився під час тісної співпраці з силами темряви.

Karlach

Гайд Baldurs Gate 3 - всі напарники

 • Місцезнаходження: Можна зустріти на початку гри на Схожій дорозі біля річки
 • Клас: Варвар
 • Раса: Тифлінг

Карлах — жінка-тифлінг, яка раніше перебувала в полоні архідиявола Заріель, але після втечі з пекла на кораблі Пожирателів Розуму, як і ви, була заражена личинкою.

Karlach — грізна войовниця, яка не лише вміє добре поводитися зі зброєю у ближньому бою, а й має пару магічних трюків у запасі, завдяки своєму походженню. У свою чергу клас варвара наділив її досить високими силовими характеристиками.

Ви зустрінете Карлах у місці під назвою Схожа дорога. Однак будьте готові до того, що у неї, м’яко кажучи, непрості взаємини з Віллом, і якщо ви хочете отримати в напарники обох, то повинні вирішити їх конфлікт мирним шляхом.

ТИМЧАСОВІ ТА ОПЦІОНАЛЬНІ

Halsin

Гайд Baldurs Gate 3 - всі напарники

 • Місцезнаходження: В одній із клітин у таборі гоблінів, але врахуйте, що він буде у вигляді ведмедя.
 • Клас: Друїд
 • Раса: Лісовий ельф

Поки ви будете йти до гаю на Розореному березі, напевно, не раз почуєте про якогось доброго друїда на ім’я Halsin. Якщо ви будете дотримуватися основної квестової лінії, вам буде доручено знайти та врятувати його з табору гоблінів. Успішний порятунок Хальсіна дає вам шанс умовити його приєднатися до вашої групи.

Halsin – лісовий ельф-друїд, здатний змінювати форму і підкоряти собі сили природи. Якщо вам подобаються персонажі, які можуть перетворюватися на кровожерливих (стосовно ворогів) ведмедів і використовувати рослини, щоб цькувати або заманювати супротивників у пастку, він стане ідеальним компаньйоном для вашого загону в Baldur’s Gate 3.

Minthara

 • Місцезнаходження: У таборі гоблінів
 • Клас: Паладін
 • Раса: Дроу

Minthara — представниця раси темних ельфів, які називають дроу, яка планує напасти на друїдів. Гравці можуть прийняти її сторону, проте це загрожує смертю для Хальсіна, тому будьте уважні.

Мінтара належить до класу паладинів, що дає їй доступ до відповідних навичок. Так що це рідкісний випадок, коли в RPG можна пограти не за благочестивого лицаря, а за самого темного паладина, але потрібно бути заздалегідь готовим до різного роду наслідків такого стилю проходження.

Jaheira

Гайд Baldurs Gate 3 - всі напарники

 • Місцезнаходження: У таверні «Останнє світло», куди можна потрапити після першого акту основного квестового ланцюжка
 • Клас: Друїд
 • Раса: Напівельф

Джахейра, один із небагатьох персонажів у Baldur’s Gate 3, знайомих гравцям за попередніми частинами, через що багато шанувальників серії напевно захочуть отримати її у свій загін. Однак, очікувано, зробити це буде не так просто, і до моменту зустрічі з нею потрібно буде пройти кілька серйозних випробувань та небезпечних локацій.

Радує те, що зустрінетесь ви в будь-якому випадку, оскільки рано чи пізно вам доведеться піти за основним сюжетом, який і приведе вас до Джахейри. Правда і після цього вона не ринеться до вас з розкритими обіймами, і її ще треба буде переконати приєднатися до вас, але будьте певні, що такий досвідчений союзник у загоні того стоїть.

Minsc

 • Місцезнаходження: Руїни Підземного міста під Брамою Балдура.
 • Клас: Сліддопит
 • Раса: Людина

Ще один персонаж, зустріч із яким порадує шанувальників попередніх частин Baldur’s Gate. Minsc — суворий рейнджер, який має при цьому чарівний вихованець — хом’як на прізвисько Бу.

Дібратися до нього теж непросто, і на це потрібно витратити деякий час. Якщо точніше, що ви зустрінетесь з ним тільки в третьому акті.

Мінськ перебуватиме у Підземному місті. Ви повинні виконати квест Джахейри, вирушити до Рахункової палати і поговорити з одним із банкірів, щоб дізнатися про його місцезнаходження. Потім вам потрібно вирішити загадку, щоб згодом знайти його за брамою шлюзу каналізації. Далі вам потрібно зробити так, щоб Minsc залишився живим до закінчення квесту, щоб зрештою завербувати його, що буде зробити складно з огляду на неминучість конфронтації з ним, але все-таки можливо.

Withered

 • Місцезнаходження: Зарослі руїни на півночі від місця аварії.
 • Клас: Н/Д
 • Раса: Н/Д

Withered (Ссохлий) – другорядний опціональний персонаж, який при цьому може стати невід’ємною і дуже важливою частиною вашої команди. Ви знайдете його в саркофазі серед руїн після битви з нежиттю, якщо ризикнете спуститися туди, що не обов’язково.

Ким він був колись і чому став ходячим трупом і при цьому зберіг розум, вам ще доведеться дізнатися. Якщо ваша розмова складеться вдало, вона виявить бажання приєднатися до вашої місії, проте брати участь у боях вона не буде. Натомість він зробить свій незаперечний внесок у спільну справу іншим способом: після його появи в таборі ви зможете воскресати загиблих союзників, а також змінювати здібності і навіть клас персонажів у ході проходження.

Для новачків, які будуть розбиратися в тонкощах прокачування Baldur’s Gate 3 по ходу справи та охочих випробувати різні комбінації класів, підкласів та умінь, Висохлий може стати незамінним союзником.

Scratch

 • Місцезнаходження: У лісі, на північному сході від локації «Вимерле село»
 • Клас: Н/Д
 • Раса: Собака

Scratch — ще один опціональний супутник, зустріч з яким можна легко пропустити, якщо у вас немає серця і ви зможете пройти повз його жалібний гавкіт. Він скиглитиме над трупом убитого господаря. Його можна заспокоїти, погладити і навіть поспілкуватися з ним за допомогою вміння «Розмова з тваринами», яка доступна відразу кільком класам. Як тільки Шкряб перейметься до вас довірою, ви зможете приручити його.

У битвах він також брати участь не буде, зате після повернення в табір після своїх героїчних подвигів ви зможете підняти собі настрій, погладивши песика або погравши з ним, і як подяку час від часу отримувати корисні предмети, які він винюхуватиме. поки що вас немає. Пізніше ви навіть зможете привести йому друга у вигляді чарівного совенка (дитинчата медвесича, якщо бути точніше).

Рекомендовані статті