ᐈ 7 найбільших басейнів у світі – великі басейни – самі великі 2024

Плавання – один з найдавніших відомих видів людської діяльності, і найдавніші записи про людей, які плавають, датуються приблизно 6000 роком до нашої ери – але, швидше за все, люди плавають набагато довше. Найдавніший відомий басейн, який був громадською лазнею, був побудований понад 5000 років тому, і з тих пір люди не озиралися назад. Басейни завжди були способом створити рекреаційні водні зони в місцях, віддалених від озер чи пляжів на багато миль. Сьогоднішні басейни більші, грандіозніші і більше схожі на штучні озера, ніж на звичайний басейн на задньому дворі.

7. Рекреаційний центр на дамбі Хансен

Площа: 6 100 м²


Розташування: Лос-Анджелес, Каліфорнія, США


Рік зйомки: 1998

ᐈ 7 найбільших басейнів у світі - великі басейни - самі великі 2024

Басейн у рекреаційному центрі Дамба Хансен у Лос-Анджелесі є найбільшим басейном у Сполучених Штатах. Басейн відкритий для громадськості і вважається одним з найкращих громадських басейнів у Каліфорнії. Басейн Дамба Хансен має площу 6 100 квадратних метрів і розташований в басейні для боротьби з повенями біля дамби Хансена.

Окрім басейну, на території Центру відпочинку на дамбі Гансена є озеро площею 36 421,7 квадратних метрів, де люди можуть ловити рибу, кататися на човнах і байдарках – купатися в цьому озері заборонено. На території рекреаційного центру Дамба Хансен також є кінний центр, поле для гольфу та звичайний парк для пікніків та інших заходів на свіжому повітрі.

Чи знаєте ви?

Хоча Центр відпочинку на дамбі Хансена був побудований у 1998 році, він не був першою рекреаційною зоною, збудованою в цьому районі. Після Другої світової війни місто вирішило засипати піском простір за дамбою Гансена, щоб створити піщаний пляж, а також дозволило людям плавати на човнах по озеру.

6. Курорт на острові Хейман

Площа: 7 284,34 м²


Розташування: Острів Хейман, Австралія


Рік зйомки: 1987

ᐈ 7 найбільших басейнів у світі - великі басейни - самі великі 2024

Хоча Курорт на острові Хейман розташований на тропічному острові Хейман в Австралії, він має один з найбільших басейнів у світі. Площа басейну Курорту на острові Хейман становить близько 7 284,34 квадратних метрів, і багато номерів курорту мають прямий доступ до басейну або вид на нього.

Курорт на острові Хейман, який розташований на Великому Бар’єрному рифі, існує з 1940-х років, а нинішній готель був побудований у 1987 році. В даний час Курорт на острові Хейман проходить масштабну реконструкцію після тропічного циклону Деббі. Курорт на острові Хейман буде знову відкритий у липні 2019 року, і бронювання номерів вже відкрито.

Чи знаєте ви?

Острів Хейман – відносно невеликий острів площею 400 гектарів і лише близько 4 кілометрі в довжину і 3 кілометри в ширину.

5. Рибалка Альфред Накаша

Площа 7 500 м²


Розташування: Тулуза, Франція


Рік зйомки: 1931

ᐈ 7 найбільших басейнів у світі - великі басейни - самі великі 2024

Басейн Альфреда Накаша є не тільки найбільшим басейном у Франції, але й найбільшим басейном в Європі. Басейн, названий на честь французького олімпійського плавця Альфреда Накаша, має площу 7 500 квадратних метрів. Крім того, ширина Рибалки Альфреда Накаша становить 12,5 метрів, а максимальна глибина – 2 метри.

Басейн Рибалка Альфред Накаша відкритий для громадськості за невелику плату, а також доступні пільгові абонементи. У басейні також проводиться низка громадських заходів та занять для дорослих і дітей.

Чи знаєте ви?

Альфред Накаша брав участь у багатьох Олімпійських іграх, але найбільше йому запам’яталася Олімпіада 1948 року, хоча того року він не здобув медалі. Накаче був єдиним спортсменом на Олімпіаді того року, який потрапив до концентраційного табору під час Другої світової війни.

4. Лагуна розваг “Світ мрій”

Площа: 8 903,08 м²


Розташування: Карачі, Пакистан


Рік зйомки: 2007

Лагуна розваг “Світ мрій” – найбільший прісноводний басейн у світі площею 8 903,08 квадратних метрів. Басейн розташований на території Курорту “Світ мрій”, готелю і поля для гольфу в Карачі, Пакистан, і є найбільшим басейном у цій частині світу.

Лагуна розваг “Світ мрій” достатньо великий, щоб вмістити 8,14 мільйонів літрів води. Оскільки басейн такий великий, люди можуть взяти напрокат різноманітне обладнання для водних видів спорту, включаючи каное, борцівський ринг, гребні човни та надувні гірки.

Чи знаєте ви?

Окрім басейну Весела лагуна, “Світ мрій” має власний штучний пляж, який є першим у своєму роді в Пакистані.

3. Басейн МахаСамут

Площа: 72 034,04 м²


Розташування: Хуа Хін, Таїланд


Рік зйомки: 2014

ᐈ 7 найбільших басейнів у світі - великі басейни - самі великі 2024

Басейн у МахаСамут, розкішному комплексі вілл і приватному заміському клубі в Хуахіні, Таїланд, є найбільшим басейном в Азії. Басейн МахаСамут – ще один проект, побудований компанією Crystal Lagoon, яка спеціалізується на будівництві басейнів з морською водою в будь-якій точці світу. Басейн в МахаСамут має площу 72 034,04 квадратних метрів і став першим проектом для Crystal Lagoon в Таїланді.

Всі 80 вілл в МахаСамут розташовані на березі моря, оскільки будинки або побудовані навколо лагуни, або розташовані на “острові” в центрі басейну. Кожна вілла має прямий вихід до лагуни. Заміський клуб також розташований поруч з лагуною, і мешканці МахаСамут мають довічне членство в клубі.

Чи знаєте ви?

МахаСамут був спроектований відомим японським архітектором Кенго Кума, а вартість вілл варіюється від $1,2 млн до $2,5 млн.

2. Басейн Сан-Альфонсо-дель-Мар

Площа: 80 000 м²


Розташування: Альгарробо, Чилі


Рік зйомки: 2006

ᐈ 7 найбільших басейнів у світі - великі басейни - самі великі 2024

Басейн у Сан-Альфонсо-дель-Мар був попереднім рекордсменом Книги рекордів Гіннеса як найбільша у світі кристалічна лагуна. Однак у 2012 році його перевершив інший проект Кришталева лагуна – басейн у Сан-Альфонсо-дель-Мар. Басейн Сан-Альфонсо-дель-Мар має площу понад 80 000 квадратних метрів і вміщує понад 250 мільйонів літрів води.

Як і всі басейни Кришталева лагуна, басейн у Сан-Альфонсо-дель-Мар містить солону воду. Крім того, що басейн у Сан-Альфонсо-дель-Мар великий за об’ємом, він ще й дуже довгий – понад 1 кілометр у довжину, що дорівнює приблизно 6 000 стандартних 8-метрових басейнів.

Чи знаєте ви?

Спочатку на курорті Сан-Альфонсо-дель-Мар планувалося побудувати лише 400 одиниць, проте після успіху басейну навколо лагуни було додано ще 1 000 одиниць.

1. Басейн Кришталева лагуна в готелі Citystars Шарм-ель-Шейх

Площа: 96 437 м²


Розташування Шарм-ель-Шейх, Єгипет


Рік зйомки: 23 листопада 2012

ᐈ 7 найбільших басейнів у світі - великі басейни - самі великі 2024

У 2012 році компанія Кришталева лагуна побудувала найбільший у світі басейн на курорті Citystars Шарм-ель-Шейх в Єгипті. У різних прес-релізах повідомляється, що площа басейну становить близько 121 406 квадратних метрів, але згідно з Книгою рекордів Гіннеса, площа басейну в Шарм-ель-Шейху становить 96 437 квадратних метрів. Басейн готелю Citystars Шарм-ель-Шейх також є рекордсменом з найбільшої штучної лагуни у світі.

Ця велика лагуна – лише одна з 12 Кришталевих лагун у Шарм-ель-Шейху, загальна площа яких становить понад 1 012 000 квадратних метрів. Кришталеві лагуни оточені 7 000 кубічних метрів піску, створюючи пляжний оазис посеред пустелі.

Чи знаєте ви?

Кришталева лагуна в готелі Citystars Шарм-ель-Шейх містить солону воду. Солона вода надходить зі свердловин у пустелі, які в іншому випадку не приносять користі.

Рекомендовані статті