ᐈ 5 найбільших релігій у світі – великі релігії – самі великі 2024

З перших днів існування людства духовність була невід’ємною частиною людського існування. Більшість людей відчувають бажання знайти сенс свого життя, і релігія допомагає їм досягти цього. Незалежно від того, чи ви поклоняєтеся багатьом богам, одному богу чи жодному, релігія дає людям у всьому світі відчуття мети.


Хоча кожен духовний шлях залишається особливим для своїх послідовників, кілька конкретних релігій виділяються з-поміж інших завдяки своїй широкій популярності. Сьогодні ми розглянемо 5 найбільших релігій світу і дізнаємося трохи про унікальні особливості та доктрини кожної з них.

5. Релігія Синтоїзм

Послідовники: 104 мільйони


Походження: Японія


Головні божества: Камі


Священний текст: Кодзікі та Ніхон-гі

ᐈ 5 найбільших релігій у світі - великі релігії - самі великі 2024

Послідовники синтоїзму вірять і вшановують божества, відомі як “Камі” або духи предків і стихій. Ця релігія була названа і визначена для того, щоб підкреслити її індивідуальність як відмінну від буддизму, який був запроваджений Китаєм і став поширеним також і в Японії. Однак вірування синтоїзму є корінними для Японії, і здавна існують без засновника і без вчення жорстких релігійних писань.

Чи знаєте ви?

Синтоїзм не диктує абсолютів, а заохочує людей слідувати своїй добрій природі і тримати злих духів на відстані, вшановуючи Камі. Люди демонструють свою пошану до Камі в різних спеціальних святинях, розташованих по всій Японії.

4. Релігія Буддизм

Послідовники: 520 мільйонів


Походження: Індійський субконтинент


Первинні божества: Різні Будди, Бодхісатви та інші божества


Священний текст: Трипітака, Махаянські сутри та Тибетська книга мертвих

ᐈ 5 найбільших релігій у світі - великі релігії - самі великі 2024

Буддизм – унікальна релігія, яка часто розглядається її послідовниками не просто як релігія, а як філософія і спосіб життя. Історія свідчить, що принц Сіддхартха Гаутама взяв на себе зобов’язання сидіти під деревом протягом 49 днів, борючись зі спокусами різних демонів, поки не відкрив для себе Восьмеричний шлях до просвітлення. Він навчав інших, що корінь людських страждань криється в самому бажанні, і що для досягнення Нірвани необхідно переступити через почуття бажання.

Чи знаєте ви?

У буддизмі немає єдиного священного тексту, як це зазвичай буває в інших великих релігіях. Замість цього буддисти вчаться на писаннях, які називаються “сутрами”, та інших навчальних текстах, щоб повніше зрозуміти Чотири благородні істини.

3. Релігія Індуїзм

Послідовники: 1,15 мільярда


Походження: Індійський субконтинент


Головні божества: Брахма – творець, Вішну – охоронець, Шива – руйнівник


Священний текст: Веди

ᐈ 5 найбільших релігій у світі - великі релігії - самі великі 2024

Індуїзм, що виник біля річки Інд в Індії, зосереджується на вірі в різні форми бога Брахмана. Однак індуїсти вірять, що дух бога – це універсальна душа, яка присутня у всьому. Три основні форми Брахмана – це Брахма-творець, Вішну-хранитель і Шива-руйнівник. Різні форми індуїстської практики варіюються від однієї людини до іншої, охоплюючи багато традицій, але не дотримуючись жорсткого набору вірувань. Багато людей обирають ті аспекти Брахми, з якими вони відчувають особисту спорідненість, для пошанування і вшанування, і обмінюються багатьма різними священними текстами.

Чи знаєте ви?

Одне з найпоширеніших індуїстських вірувань полягає в тому, що ми всі живемо в наших нинішніх реінкарнаціях як результат нашої поведінки в минулих життях. Кінцева мета – самореалізуватися і вирватися з циклу смерті та переродження. Цей кінцевий стан називається “Мокша”.

2. Релігія Іслам

Послідовники: 1,8 мільярда


Походження: Близький Схід


Головні божества: Аллах


Священний текст: Коран

ᐈ 5 найбільших релігій у світі - великі релігії - самі великі 2024

Історики вважають, що іслам був створений у 7 столітті, що робить його наймолодшою з сучасних основних світових релігій. Це також одна з найбільш швидкозростаючих релігій у світі, а її назва означає “покірність волі Бога”. Мусульмани вірять, що Ісус дійсно був пророком, але вони вважають його лише одним з декількох, останнім пророком був Мухаммед. Хоча мусульмани вірять, що іслам існував завжди, загальноприйнята дата його виникнення зосереджена навколо вчення Мухаммеда.

Чи знаєте ви?

Послідовники ісламської віри розбивають свої догмати на “П’ять стовпів ісламу”, які є практиками, які кожен мусульманин повинен виконувати для того, щоб жити правильним життям.

1. Релігія Християнство

Послідовники: 2,42 мільярда


Походження: Близький Схід


Головні божества: Бог (Свята Трійця)


Священний текст: Біблія

ᐈ 5 найбільших релігій у світі - великі релігії - самі великі 2024

Християнство – найбільша релігія у світі. Це монотеїстична релігія, яка вірить лише в одного бога або божество, яке тлумачиться як таке, що складається з трьох частин: Бог-Отець, Ісус Син і Святий Дух. Багато християнських вірувань зосереджені навколо народження, смерті та воскресіння Ісуса. Монотеїстичні доктрини християнства беруть свій початок з іудаїзму, і одна з ключових відмінностей між двома релігіями полягає в тому, що християни вірять, що Ісус є спасителем Землі і всього людства.

Чи знаєте ви?

Християнство поділяється на три підкатегорії, які відрізняються кількома фундаментальними деталями у своїх системах віри. Це римо-католицизм, східне православ’я та протестантизм.

Рекомендовані статті