ᐈ 10 найбільших футбольних стадіонів коледжів у США – самі великі 2024

Люди по всій території Сполучених Штатів люблять збиратися разом і спілкуватися за студентським футболом. У той час як деякі вболівальники задовольняються переглядом ігор зі зручного місця на дивані, багато хто вважає незамінним досвід особистого перегляду гри на стадіоні. Рік за роком футбольні фанати приходять на матчі, заповнюючи стадіони по всій країні.

Скільки ж уболівальників можуть вмістити найбільші американські стадіони для студентського футболу? Сьогодні ми розглянемо 10 найбільших студентських футбольних стадіонів США, а також дізнаємося трохи про їхню історію та унікальні особливості.

10. Стадіон “Сенфорд”

Вболівальницька місткість: $12 мільярдів


Розташування: Афіни, штат Джорджія


Рік заснування: 1929


Унікальна особливість: Фірмові живоплоти з бирючини

ᐈ 10 найбільших футбольних стадіонів коледжів у США - самі великі 2024

Будучи п’ятим за величиною стадіоном на території університетського містечка в країні, стадіон “Сенфорд” протягом своєї історії зазнав численних розширень, і всі вони були ретельно підібрані, щоб зберегти його фірмовий вигляд. Фінансування початкового будівництва стадіону значною мірою складалося з позик, гарантованих членами спортивної асоціації в обмін на довічні місця на трибунах.

Чи знаєте ви?

Однією з характерних особливостей стадіону “Сенфорд” є живопліт з бирючини, що оточує поле, завдяки чому з’явилася приказка, що ігри на стадіоні проходять “між живоплотами”.

9. Лос-Анджелес Меморіальний Колізей

Місткість: 93 607 вболівальників


Розташування: Лос-Анджелес, Каліфорнія


Рік заснування: 1923


Унікальна особливість: Є домом для кількох команд

ᐈ 10 найбільших футбольних стадіонів коледжів у США - самі великі 2024

Меморіальний Колізей Лос-Анджелеса називають “Найвеличнішим стадіоном у світі” завдяки його багатій історії та відданості жертвам Другої світової війни. Колізей також був місцем встановлення світового рекорду Гіннеса: у березні 2008 року матчі LA Dodgers і Boston Red Sox зібрали натовп з 134 254 глядачів – найбільшу кількість глядачів за всю історію бейсбольних матчів.

Чи знаєте ви?

Окрім футбольних та бейсбольних матчів, Меморіальний Колізей Лос-Анджелеса також приймав публічні виступи таких діячів, як Нельсон Мандела та Біллі Грем.

8. Меморіальний стадіон Даррелла К. Роял-Техас

Вболівальницька місткість: 100 119


Розташування: Остін, штат Техас


Рік заснування: 1924


Унікальна особливість: Статуя, що представляє демократію

ᐈ 10 найбільших футбольних стадіонів коледжів у США - самі великі 2024

Раніше відомий як Військовий меморіальний стадіон і Техаський меморіальний стадіон, цей об’єкт розташований на території Техаського університету в Остіні і є домом для футбольної команди “Лонгхорнс”. Цей стадіон унікальний тим, що він також слугує військовим меморіалом багатьом техасцям, які загинули у світових війнах.

Чи знаєте ви?

Після сезону 2005 року в південній частині стадіону був встановлений гігантський відеодисплей висотою 16.7 метрів і шириною 41 метр, який отримав прізвисько “Годзіллатрон”.

7. Стадіон Брайант-Денні

Місткість: 101 821 вболівальник


Розташування: Таскалуза, штат Алабама


Рік заснування: 1929


Унікальна особливість: Високі стіни та сидіння

ᐈ 10 найбільших футбольних стадіонів коледжів у США - самі великі 2024

Цей відкритий стадіон є домом для футбольної команди “Алабама Кримсон Тайд” і був названий на честь колишнього президента Університету Алабами з 1912 по 1932 рік: Джорджа Х. Денні. Цей стадіон зазнав низки реконструкцій, які збільшили його місткість – за один раз було додано до 17 000 місць.

Чи знаєте ви?

Стадіон Брайант-Денні протягом багатьох років зберігав класичний вигляд свого поля, дотримуючись практичної ігрової розмітки на газоні та уникаючи логотипів аж до сезону 2002 року.

6. Стадіон “Тайгер”

Місткість: 102 321 вболівальник


Розташування: Батон-Руж, Луїзіана


Рік заснування: 1924


Унікальна особливість: Надзвичайно гучна акустика

ᐈ 10 найбільших футбольних стадіонів коледжів у США - самі великі 2024

Цей стадіон у Батон-Руж є домом для футбольної команди LSU Tigers і відомий тим, що є місцем, яке залякує команди-суперники. Стадіон може стати надзвичайно гучним, коли гра починається, створюючи гнітючу атмосферу для суперників. Стадіон отримав прізвисько “Долина смерті”, а тренер ЛДУ Лес Майлз назвав його місцем, де вмирають мрії суперників.

Чи знаєте ви?

Під час протверезних наслідків урагану “Катріна” стадіон “Тайгер” відкрив свої двері і прийняв кілька ігор “Нью-Орлеан Сейнтс”.

5. Стадіон Нейланд

Місткість: 102 455 вболівальників


Розташування: Ноксвілл, штат Теннессі


Рік заснування: 1921


Унікальна особливість: Кінцева зона у вигляді шахової дошки

ᐈ 10 найбільших футбольних стадіонів коледжів у США - самі великі 2024

Другий за величиною стадіон Південно-Східної конференції, стадіон Нейланд є домашнім стадіоном команди “Теннессі Волонтери” і приймав кілька виставкових ігор НФЛ. Стадіон був названий на честь генерала Роберта Нейланда, який тричі був головним футбольним тренером Університету Теннессі.

Чи знаєте ви?

Хоча стадіон Нейланд зазнав кількох розширень і реконструкцій протягом багатьох років, деякі реконструкції фактично зменшили кількість місць для глядачів, щоб звільнити місце для інших об’єктів.

4. Кайл Філд

Місткість: 102 733 вболівальників


Розташування: Коледж-Стейшн, Техас


Рік заснування: 1927


Унікальна особливість: Добре досліджена реконструкція

ᐈ 10 найбільших футбольних стадіонів коледжів у США - самі великі 2024

Стадіон “Кайл Філд”, де грає футбольна команда Техаського університету A&M Aggies, є найбільшим у Південно-Східній конференції. Університет відремонтував стадіон протягом останніх років, щоб забезпечити кращі умови для вболівальників, додавши навіси та покращивши акустику. Ще краще те, що ці покращення були завершені за 22 місяці і пристосовані до розкладу ігор, щоб уникнути перешкод.

Чи знаєте ви?

Техаський університет A&M є найстарішим вищим навчальним закладом в Техасі, і має справжній, живий талісман: грубий коллі на ім’я Ревель.

3. Стадіон Огайо

Місткість: 104 944 вболівальників


Розташування: Колумбус, штат Огайо


Рік заснування: 1922


Унікальна особливість: Форма підкови

ᐈ 10 найбільших футбольних стадіонів коледжів у США - самі великі 2024

Цей чудовий стадіон, також відомий як “Будинок, який побудував Харлі”, розташований прямо на території кампусу Університету штату Огайо. На момент відкриття стадіон “Огайо” був найбільшим стадіоном на захід від гір Аллегені, вміщуючи 66 210 вболівальників. Незабаром стадіон побачив більше вболівальників, ніж міг вмістити, що вимагало від Університету штату Огайо побудувати тимчасові трибуни на відкритому кінці споруди.

Чи знаєте ви?

Стадіон у формі підкови спочатку мав бігову доріжку, що проходила по периметру футбольного поля. Однак доріжка була перенесена в окреме місце, щоб звільнити місце для сидінь ближче до поля.

2. Стадіон “Бобер”

Вболівальницька місткість: 106 572


Розташування: Університетський парк, Пенсильванія


Рік заснування: 1960


Унікальна особливість: Підковоподібна конфігурація сидінь

ᐈ 10 найбільших футбольних стадіонів коледжів у США - самі великі 2024

Стадіон “Бівер”, який є домівкою футболу штату Пенсильванія, пережив сім розширень, щоб досягти своїх нинішніх приголомшливих розмірів – це більш ніж удвічі більше, ніж було раніше! Одна з найбільш пам’ятних реконструкцій відбулася одразу після сезону 1959 року і включала в себе переміщення стадіону через кампус Університету штату Пенсильванія на 700 секцій, щоб створити місце, яке ми знаємо сьогодні.

Чи знаєте ви?

До будівництва стадіону “Бівер” спортивні команди Пенсильванського університету грали на трав’яному майданчику перед Олд Мейн, головною навчальною будівлею кампусу.

1. Стадіон Мічиган

Місткість вболівальників: 107 601


Розташування: Енн-Арбор, штат Мічиган


Рік заснування: 1927


Унікальна особливість: Форма чаші

ᐈ 10 найбільших футбольних стадіонів коледжів у США - самі великі 2024

Стадіон “Мічиган” – найбільший футбольний стадіон для студентів у Сполучених Штатах. Також відомий як “Великий дім” з 1980-х років, цей стадіон був побудований на місці ферми Міллера, через залізничну колію в Анн-Арборі від стадіону Феррі Філд. Хоча технічно стадіон є стадіоном, він має форму чаші зі стратегічно розташованими входами, щоб люди могли легко розійтися після гри.

Чи знаєте ви?

У 1927 році вартість будівництва стадіону в Мічигані становила 950 000 доларів. Сьогодні це становить понад 13 мільйонів доларів.

Рекомендовані статті